Szukaj

Nasze certyfikaty

Certyfikatach PEFC i FSC®
Jako producent ze Schwarzwaldu cieszymy się, że możemy oferować drewniane artykuły piśmiennicze z certyfikatem PEFC i FSC® i tym samym przyczynić się do ochrony surowców odnawialnych. Certyfikaty te gwarantują, że produkty z drewna i papieru pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

PEFC, największy system certyfikacji lasów na świecie, z powierzchnią ponad 265 mln hektarów certyfikowanych lasów, zapewnia wystarczającą ilość surowca. Około 1,44 mln hektarów lasów w Niemczech posiada certyfikat FSC®. Dzięki temu certyfikatowi w firmie uma przejmujemy odpowiedzialność społeczną, ponieważ wspieramy odpowiedzialne wykorzystanie zasobów i w ten sposób aktywnie przyczyniamy się do ochrony lasów.

Dowiedz się więcej o certyfikatach PEFC i FSC® i poznaj naszą ofertę ekologicznych drewnianych artykułów piśmienniczych.

Global Recycled Standard
Wraz z serią długopisów uma z pochodzącego z recyklingu tworzywa PET stworzyliśmy pierwszą prawdziwie ekologiczną serię artykułów piśmienniczych, która zachwyca nie tylko wrażeniami w dotyku i różnorodnością, ale także innowacyjnym pomysłem recyklingu. Proces produkcji i pozyskiwania surowca jest certyfikowany zgodnie z normą Global Recycled Standard.

Biomaster
Seria uma recycled PET PEN PRO antibacterial posiada certyfikat zgodny z normą Biomaster Technology.

Dodatek zawarty w korpusie długopisu ma działanie antybakteryjne zgodne z normą ISO 22196 i antywirusowe zgodne z normą ISO 21702. Przyleganie i osadzanie się patogenów na powierzchni długopisu zostało zredukowane o 99,99%. Niszczone są zarówno bakterie, jak i wirusy (także koronawirus). Ponieważ dodatek nie ulega wytarciu, ochrona utrzymuje się przez cały okres użytkowania długopisu.

EcoVadis
Nasze działania poddaliśmy kontroli zewnętrznej. Firma EcoVadis prowadzi platformę, która umożliwia ocenę przedsiębiorstw pod względem ich działalności społecznej przy pomocy 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju. Za pośrednictwem platformy EcoVadis zostaliśmy porównani przez 40 000 klientów w 110 krajach i otrzymaliśmy Brązowy Medal za rok 2018, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Tym samym spółka uma Schreibgeräte Ullmann GmbH należy do firm o ponadprzeciętnych wynikach w zakresie CSR. Dzięki platformie internetowej EcoVadis nasze wyniki i związana z nimi odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa mogą być udostępniane naszym klientom za pomocą karty wyników. W ten sposób pokazujemy naszym klientom wiarygodność i przejrzystość naszych działań oraz możemy zaprezentować nasze długofalowe, zrównoważone działania.

ClimatePartner
Od 2019 roku utrzymujemy współpracę z firmą ClimatePartner, która wspiera nas w zakresie produkcji neutralnej węglowo oraz wytwarzania linii produktów neutralnych pod względem emisji CO2. ClimatePartner opracowuje dla przedsiębiorstw ponadbranżowe rozwiązania w zakresie ochrony klimatu. W związku z tym obliczana i w miarę możliwości redukowana jest emisja CO2 w przedsiębiorstwie. Ponieważ jednak przedsiębiorstwo nie może całkowicie ograniczyć emisji CO2, pozostała emisja rekompensowana jest wsparciem pieniężnym dla projektów ochrony klimatu. Razem z ClimatePartner możemy w ten sposób wspierać nie tylko uznane na arenie międzynarodowej projekty ochrony klimatu, ale także projekty regionalne w Schwarzwaldzie lub Alpach. jeszcze