Szukaj

Certyfikat PEFC

Schwarzwald, zrównoważony rozwój, artykuły piśmiennicze UMA

Celem certyfikacji PEFC jest poprawa zrównoważonej gospodarki leśnej w zakresie ekonomicznych, ekologicznych i społecznych norm: wysoka jakość osiągnięta przez zaostrzone wymogi w zakresie zarządzania i metod kontroli oraz niskie koszty osiągnięte poprzez skuteczne procedury operacyjne. PEFC jest reprezentowana w 31 krajach (w tym 25 krajach europejskich). 67% niemieckich terenów leśnych - co przekłada się na ponad 7,3 mln ha - jest już pod parasolem PEFC, co czyni go, nie tylko w skali globalnej, ale również w Niemczech, najbardziej udanym systemem certyfikacji leśnej.

Sukces ten gwarantuje pozyskany surowiec, który dociera do klienta końcowego jako produkt wykonany z certyfikowanego drewna PEFC. Weryfikacja "przepływu surowca" znanego jako Łańcuch Dostaw musi obejmować wszystkie ogniwa łańcucha. To z kolei pociąga za sobą certyfikację firm zaangażowanych w leśnictwo komercyjne. 

Jako producent ze Schwarzwald'u z dumą dostarczamy artykuły piśmiennicze z drewna z certyfikatem PEFC, tym samym przyczyniając się do ochrony surowców odnawialnych. Dla UMA Schreibgeräte Ullmann GmbH sprawą priorytetową jest bycie członkiem programu na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej i angażowanie się w ochronę odnawialnych surowców. Dzięki logo PEFC i związanym z nim numerem certyfikacji, UMA legalnie określa się mianem producenta drewnianych artykułów piśmienniczych przyjaznych środowisku.

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem drewnianych długopisów UMA - skontaktuj się z nami : uma (at) capira.pl